niedziela, 29 września 2013

Wymiana filtra powietrza w samochodzie VW GOLF 3 1.9 GTD

Filtr powietrza Golf 3 GTD
Witam wszystkich!

Wymiana filtra powietrza to czynność banalnie prosta w znacznej większości samochodów, ale zapewne nie każdy o tym wie. :)

Filtr powietrza najlepiej wymieniać raz w roku przed zimą. W zimę silnikowi zwykle i tak jest ciężej ze względu na niskie temperatury czy wilgotność powietrza, więc takim drobiazgiem jak wymiana owego filtra znacznie ułatwimy mu "oddychanie" :)


W większości samochodów filtr powietrza wymienia się bardzo podobnie - znajduje się w plastikowej obudowie połączonej rurą z kolektorem dolotowym.



Obudowa filtra może być zamknięta na różne sposoby - zapinki metalowe, zatrzaski w samej obudowie lub zwyczajnie skręcona.
W Golfie są dwie zapinki metalowe, które odpinamy w pierwszej kolejności



Następnie odkręcamy rurę dolotową od obudowy - bez tego nie podniesiemy pokrywy, pod którą znajduje sikę nasz filtr.



Teraz pokrywa obudowy otworzy się bez problemu i zobaczymy filtr powietrza. Śmiało wyjmujemy - sam filtr nie jest już niczym mocowany.



Dla porównania stary i nowy filtr powietrza obok siebie.



Zakładamy nowy filtr powietrza do obudowy pamiętając żeby nie przyciąć nigdzie gumowej ramki filtra bo może powstać nieszczelność przy zamykaniu pokrywy i część powietrza będzie omijać filtr i dostawać się do silnika z kurzem lub innymi zanieczyszczeniami.



Po umieszczeniu nowego filtra powietrza w obudowie składamy wszystko w odwrotnej kolejności.

Koszt filtra to około 25zł a wymiana zajmuje nie więcej niż 20 minut więc warto, bo Wasz silnik niewątpliwie będzie Wam wdzięczny :)

Powodzenia! :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza